drivesafe_head

Jak mohou brýlové čočky ZEISS učinit jízdu méně stresující a bezpečnější?

Některé současné studie ukázaly, že mnozí lidé se při řízení cítí nejistě, napjatě a vystresovaně – zvláště za zhoršené viditelnosti: v dešti, mlze, sněhu ale i při svítání či stmívání. Při řízení je dobrá viditelnost pro bezpečnost a prevenci nehod naprosto zásadní. Je-li zhoršená, jsme dříve unaveni a reagujeme pomaleji. Co však řidiči k zajištění dobrého vidění skutečně potřebují? Společnost ZEISS má nyní jasnou odpověď – brýlové čočky DriveSafe.

 

3 problémy, které může řidič s viděním mít

1. Problémy s viděním při špatném počasí, za svítání či stmívání a v noci

Jako „šeroslepost“ bývá někdy označen stav, který mnoha řidičům zabraňuje jezdit s autem při zhoršených světelných podmínkách. Jízda v takových situacích po našich očích vyžaduje zcela něco jiného – rozšiřují se nám zornice a máme méně zostřené vidění. Tak se stává, že špatně odhadujeme vzdálenosti, což ústní k větší nejistotě a stresu.

drivesafe_02

2. Problémy s viděním způsobené oslněním

Oslnění vyvolávané světlomety protijedoucích vozidel, pouličním osvětlením či odrazy jsou pro každého řidiče mimořádně rušivé. O to důležitější je mít vhodnou ochranu, aby řízení bylo pohodlnější a bezpečnější. Společnost ZEISS v návaznosti na tuto problematiku zkoumala, jak řidiči reagují na různé typy oslnění a jak by povrchové úpravy brýlových čoček mohly jejich problémy vyřešit.

drivesafe_01

3. Problémy s viděním kvůli rychlým a častým pohybům očí

Měření společnosti ZEISS ukázala, že pohled do dálky činí v průměru 97% z naší celkové doby řízení. Naše oči však musejí plnit i jiné úkoly: neustále se přepínat z pohledu do dálky dolů na palubní desku, do zpětného či bočních zrcátek. Hlavně pro mladší generace se obvykle nejedná o žádný problém, hůře jsou na tom řidiči nad 35-40 let. Jejich oči se tak dobře a rychle nepřizpůsobují. Společnost ZEISS podrobila chování našich očí při řízení detailní analýze.

drivesafe_03
drivesafe_04

Jeden pár brýlí vyřeší všechno!

72 % uživatelů by rádo nosilo brýle skýtající optimální vidění v noci i po celý den!

Tři přání – jeden pár brýlí: Brýlové čočky ZEISS DriveSafe

Společnost ZEISS zahrnula všechny výše zmiňované aspekty do brýlových čoček ZEISS DriveSafe s cílem vyvinout brýlové čočky vhodné pro řidiče při celodenním nošení, kdy kvůli zhoršenému vidění dosud zažívali značný diskomfort.

Řešení, jež brýlové čočky ZEISS DriveSafe skýtají

Řešení č. 1:
Technologie Luminance Design® společnosti ZEISS

Výrobek ZEISS DriveSafe vykazuje optimalizovaný design brýlových čoček, jenž zohledňuje velikost našich zornic za zhoršených světelných podmínek. Jeden design je nabízen pro jednoohniskové brýlové čočky, druhý pak pro čočky progresivní. Výsledkem je pohodlnější a lepší vidění při řízení za zhoršených světelných podmínek.

 

Řešení č. 2:
Povrchová úprava DuraVision® DriveSafe společnosti ZEISS

V případě DriveSafe společnost ZEISS použila speciální povrchovou úpravu, aby vzala v potaz mnoho různých situací při řízení. Tato povrchová úprava nabízí stejnou tvrdost a čisticí vlastnosti jako úpravy DuraVision® Premium, vyznačuje se však odlišným typem antireflexní vrstvy, která zčásti odráží vlnové délky ve vysoce energetické, viditelné části modrého světelného spektra. Povrchová úprava DuraVision® DriveSafe společnosti ZEISS tak ve srovnání s vysoce kvalitními antireflexními vrstvami snižuje nepříjemné oslnění až o 64%.

 

Řešení č. 3:
Design brýlových čoček ZEISS DriveSafe pro progresivní čočky

Společnost ZEISS nabízí speciální design, aby učinila řízení při užití progresivních brýlových čoček pohodlnější a bezpečnější. Optimalizované oblasti vidění usnadňují očím přeostřit při pohybu mezi vozovkou vpředu, palubní deskou, zpětným či bočními zrcátky. Horizontální pohyby hlavy jsou zredukované. Oblast na blízko je přitom zkoncipována tak, že brýle lze nosit po celý den – tedy i při řízení.
Ve zkratce: Brýlové čočky ZEISS DriveSafe jsou ideálním vizuálním řešením pro celodenní nošení, a to nejen v případě řízení, ale i ať už jste v práci, ať se díváte na televizi či se věnujete některému ze svých koníčků.

Souhlas se zpracováním osobních údajů