Kancelářské brýlové čočky jsou často označovány jako office čočky, pracovní čočky nebo čočky na počítač. Jedná se o víceohniskové čočky, které jsou vhodné pro vidění na blízko i na střední vzdálenost.

 

Pro koho jsou vhodné kancelářské brýlové čočky?

  • Programátory, účetní, majitele firem,…
  • Pro všechny pracující v kancelářích

 

 

Jaké jsou výhody kancelářských brýlových čoček?

  • Ostré vidění při práci v kanceláři
  • Snížení únavy očí
Kancelářské brýlové čočky
Souhlas se zpracováním osobních údajů

Následující řádky patří nám všem, kteří tráví alespoň část dne za pracovním stolem v kanceláři. Anebo raději začneme obecně. Patří nám všem, kteří trávíme alespoň část dne v uzavřeném prostoru při činnosti vyžadující častou změnu vzdáleností, na které bychom rádi viděli pohodlně. Pokud vám to zní jako úryvek z nějaké učebnice, dovolíme si připojit i učebnicový příklad: účetní. Až na výjimky obsahuje jejich pracovní soustava alespoň jednu obrazovku jakéhokoli počítače, klávesnici a faktury na pracovním stole. To znamená neustálé přeostřování mezi vytištěnými dokumenty a monitorem. Pokud tuto oční gymnastiku zvládá “modelová paní účetní” pohodlně bez brýlí nebo se svými stávajícími, je vše v naprostém pořádku. Pokud již ale vnímá míru nepohodlí či neostrosti, která jí není příjemná, lze tento stav elegantně i efektivně vyřešit, a to kancelářskou čočkou. Dalším příkladem je práce v oboru informačních technologií. Zde už to ale nemusí být tak jednoznačné. Programátor, který celý den sleduje svoji obrazovku a na klávesnici se orientuje po paměti, výhody kancelářských čoček nemusí plně ocenit. Pokud je ale pracovní náplň z pohledu očí pestřejší a “ modelový pan ajťák “ má vedle své hlavní obrazovky i více či méně cestovní notebook nebo tablet, vyřizuje telefonáty a účastní se různých jednání, je již kreativita při hledání řešení na místě. A co že je tedy ta kancelářská čočka? Kancelářská čočka je v zásadě zjednodušená klasická progresivní (multifokální) čočka, kterou je velice jednoduché a přirozené používat. Neočekáváme od ní funkční řešení pro řízení auta, sportu, chůzi po schodech ani po ulici. Díky tomu ji lze nastavit na míru daným potřebám, což znamená nepřekonatelné pohodlí pro Vámi vybrané činnosti. Pokud tedy pohledem často přeskakujete mezi telefonem, tabletem, tištěnými materiály, notebookem, klasickým počítačem, kolegy, klienty či pacienty v našem blízkém okolí, dokáží tyto čočky vidění velice zpříjemnit, snížit únavu a v konečném důsledku i zvýšit Vaši produktivitu. Po analýze pracovních zvyklostí a precizním měření zraku následuje výběr vhodného způsobu řešení i samotného produktu, například brýlových čoček špičkové kvality od společnosti Carl Zeiss.

Chcete vědět, zda jsou pro Vás vhodné tyto brýlové čočky? V optikách Larooptik Vám pomůžeme s měřením zraku s měření skrytých očních vad, diagnostikou prostorového vidění a následným výběrem vhodných brýlových čoček. Obraťte se na nás a udělejte maximum pro pohodlí svých očí.

Souhlas se zpracováním osobních údajů