Multifokální, úlevové, víceohniskové – i takto mohou být označovány progresivní brýlové čočky.

Kdy jsou vhodné progresivní brýlové čočky?

  • Potíže se zaostřováním při čtení
  • Potíže se zaostřováním při práci na počítači
  • Zhoršené vidění na dálku
  • Oční únava
  • Při střídání brýlí na dálku a na blízko

Jaké jsou výhody progresivních brýlových čoček?

  • Ostré vidění na všechny vzdálenosti
  • Dokonalé zaostření na čtení, mobil nebo monitor počítače
  • Čočky jsou k nerozeznání od jednoduchých brýlových čoček
  • Pozvolná změna dioptrií při přirozeném pohybu oka
  • Není vidět předěl narozdíl od bifokálních čoček
Progresivní brýlové čočky
Souhlas se zpracováním osobních údajů

Začínáte mít potíže se zaostřováním při čtení nebo práci na počítači? Vnímáte po delší práci na PC zhoršené vidění i na dálku? Pokud ano, začíná být Vaše oko příliš unavené na tuto vzdálenost, což v dnešní době není výjimkou ani u třicátníků. Je to jednoduše způsobeno větším a mnohem častějším zatížením očí do blízka, než tomu bývalo dříve. Navíc touto každodenní námahou oči nijak neposilujeme, ale naopak bude docházet k jejich rychlejší a větší únavě. Existuje mnoho řešení, jak se s touto záležitostí vypořádat. Jednou z nich jsou tzv. progresivní brýle.

Progresivní brýlové čočky jsou elegantním řešením pro člověka, který nosí nějaké brýle do dálky a nechce je na blízko střídat s jinými. Tyto brýlové čočky jsou navrženy tak, aby poskytovaly nositeli ostré vidění na všechny vzdálenosti. Pro okolí jsou na první pohled k nerozeznání od jednoduchých dálkových či čtecích brýlových čoček. Uvnitř však skrývají příjemné překvapení ve formě pozvolné změny dioptrií při přirozeném pohybu oka. Nejedná se však o skla, na nichž by bylo na první pohled vidět rozdělení těchto dioptrických částí, jako tomu je například u ne příliš esteticky vypadajících skel bifokálních, kde je viditělný předěl. Pokryjí tak plynule dioptrie od dálky až po běžnou čtecí vzdálenost a nechybí v nich ani dioptrie na tzv. střední vzdálenost (např. monitor počítače). Technologie výroby progresivních brýlových čoček není žádným nováčkem ve světě optiky, dochází však k jejímu neustálému zdokonalování, díky čemuž se tyto brýlové čočky těší stále větší oblibě.

Chcete vědět, zda jsou pro Vás vhodné tyto brýlové čočky? V optikách Larooptik Vám pomůžeme s měřením zraku s měření skrytých očních vad, diagnostikou prostorového vidění a následným výběrem vhodných brýlových čoček. Obraťte se na nás a udělejte maximum pro pohodlí svých očí.

Souhlas se zpracováním osobních údajů