Jako každý rok, tak i letos se všichni modlíme za Vánoce „na sněhu“. Přiznám se, že v letošních předpovědích se více méně ztrácím, tak jsem nám o sníh napsala Ježíškovi (snad to vyjde 🙂 ). Sníh chceme především kvůli lyžování. Jak řešíte své brýle u zimních sportů, aby vás netrápilo zamlžování? Jednou z možností jsou jednodenní kontaktní čočky, nedám na ně dopustit! Letos zvolím bobování, které je pro mou osobu bezpečnější. Víte proč? To byl jednou jeden holčičí lyžařský víkend na Přemyslově…

Na životě v našem podnebí mám nejradši změny ročních období. Právě nám začíná skvělá zima, a pokud se nebudou drahé rosničky mýlit, dočkáme se zimy „Ladovské“! Říkám si, že už si konečně zasloužíme Vánoce na sněhu a se sněhem jsou spojovány i zimní sporty. Spousty z vás vyráží na lyže či běžky. Já stála na lyžích naposledy před třemi lety a onu lyžovačku jen tak nezapomenu. S kolegyní Verčou jsme vyrazily na holčičí víkend. Ona – rodilá od Šumperka, na sjezdovce se v podstatě narodila a dle mého názoru má lyže téměř přirostlé k nohám. Na druhé straně stojím já. Naposledy jsem stála na lyžích na povinném lyžařském kurzu ve skupině začátečníků, ale chuť hnát se do čehokoliv po hlavě mi rozhodně nechyběla. S kufrem na kolečkách a myšlenkou „je to jako jízda na kole, to se nezapomíná“ jsem po boku Verči vyrazila směr Šumperk. V sobotu jsme se vydali směr Přemyslov hned v dopoledních hodinách. Strategii „to se nezapomíná“ zvolila i Verča. Měla jasný plán. Dostat Alex na sjezdovku a tam jí pustit z kopce dolů. Celkem logické, když vyrazíte na lyžařský víkend. Nicméně jednu věc jsem za ta léta zapomněla stoprocentně. Vůbec jsem nemohla najít brzdu! Jo jo… zastavil mne většinou zákon gravitace nebo zákon akce a reakce. Těleso jedna – moje maličkost a těleso dvě – náhodně zvolený strom. Takže náš skvělý zábavou nabitý víkend dopadl tak, že jsem na svém těle mohla spíše počítat místa bez modřin, než si trénovat počty do nekonečna. Letos zopakuji spíše bobování!


U zimních sportů často všichni nositelé „optické berličky“ řešíme, čím vlastně budeme na svět koukat. Skvělou variantou jsou právě kontaktní čočky. Bezpečně se vejdou pod lyžařské brýle, helmu a v zásadě se nezamlžují. Často se mne před zimní dovolenou ptáte, jak máte řešit čištění vícedenních čoček. K dodržení správného postupu užívání čoček, potřebujete mít jistotu, že si čočky můžete vyjmout v čistém prostředí, které nemusí být vždy zaručeno ve všech horských chatách. Chcete znát jednoduchý recept? Pořiďte si jednodenní čočky a starosti zmizí, jako pára nad hrncem 🙂 . Jednorázové kontaktní čočky vám totiž dávají velkou svobodu, čistotu a volné místo v kufru. Nepotřebujete totiž žádné roztoky. Stačí vám jen čočky samotné. Každý den si dáte do očí čočky čisté sterilní a večer se jich jednoduše zbavíte. Odpadá i mechanické čištění, které například já nesnáším.

Na dnešním trhu kontaktních čoček ve většině případů najdeme vhodné kontaktní čočky přímo pro vás. Pokud kontaktní čočky ještě vůbec nenosíte a nikdy jste je nezkoušeli, není se čeho obávat. Jednoduše se k nám objednejte přes tlačítko „Chci vidět lépe“, vyberte provozovnu, která vám vyhovuje nejvíce a objednejte se na „Aplikaci kontaktních čoček“. My už si poradíme 🙂 . Dáme Vám příležitost kontaktní čočky před samotnou cestou vyzkoušet. Nebo už kontaktní čočky nosíte a chcete vyzkoušet právě jednorázovou variantu? I vy se můžete objednat přes zmiňované tlačítko a zvolit položku „Kontrola“. Vše s vámi na obou pobočkách prokonzultujeme a nalezneme optimální řešení přímo pro vás… Je nejvhodnější čas připravit se na zimní radovánky 🙂 .


Jednodenní variantu oceníte i v létě třeba při sjíždění řeky nebo na výletě na kolech. Věřte mi, že ve Vltavě mnohem lépe plave jednodenní čočka…než drahé dioptrické sluneční brýle… ale o příběhu „LARO-Vltavy“ a sjíždění sjezdu v Krumlově s naší drahou šéfkou třeba zase příště….

Alex Petrlíková

alex
Cestou důvěry…
…uvidíme se