Skutečně vidíte dostatečně ostře?

Nastal podzim, dřívější stmívání a od vás často slýchávám, že vnímáte zhoršené vidění. Věřte nevěřte, ani já nejsem „bystrozraká“ a cestou za dobrodružstvím směr Slovensko jsem si uvědomila, že i můj zrak se s podzimem jednoduše nekamarádí. Už jste slyšeli o brýlích „ušitých“ na míru???

Musím se s vámi podělit o jeden zážitek, který se mi celkem nedávno stal. Letos na jaře jsem se bezhlavě zamilovala do Vysokých Tater a při opouštění té krásné přírody jsem měla jasno, nejsem zde naposledy. Proto jsem nelenila a naplánovala další dobrodružství na poslední víkend v říjnu. Určitě mi dáte za pravdu, že poslední pracovní den v týdnu je jako dar z nebes, za který se modlíme pro jistotu už od pondělního rána (asi tak od sedmi, kdyby se náhodou chtěl ten týden smilovat a zkrátit). Díky státnímu svátku jsem měla dokonce to štěstí, že jsem mohla už ve čtvrtek skákat hned od zámku optiky rovnou do auta a hurá „dé jedna“. Z vesela jsem si za volant vyrazila v kontaktních čočkách. Musím uznat, že to nebyl nejmoudřejší nápad. Připadala jsem si, jako malé dítě, které je poprvé na hvězdárně.

Všimli jste si někdy těch světelných prstenců kolem světel protijedoucích aut? A co teprve ty brzdová světla, která jsou neustále před vámi? Nemusíme si nalhávat do kapsy, ale ta „čuprt trupr“ dálnice směr Brno, je na konci týdne velmi žádaná lokalita, takže červené hvězdičky před sebou vidíte pro jistotu pořád. Navolila jsem tedy plán B, „hážu“ blinkr a sjíždím na první pumpě. Jsem neskutečně vděčná za své jednodenní čočky, které můžu s klidným svědomím vyjmout a hodit rovnou do koše. Holky splnily svůj účel a já se nemusím o ně dál starat, protože až bude třeba, vezmu do očí nové a čisté. S úsměvem na tváři v kabelce hledám brýle a jsem šťastná, že můžu dát na nos individuálně vyrobené brýle s technologií iScription®. Znáte ji už?

Nastal podzim, brzké stmívání a každý z nás vnímá, že se nám najednou kouká hůře. Důvodem nemusí být jen oční vada. Naše vidění ovlivňuje především rozdílná velikost zornic za různých světelných podmínek. Standartní měření dioptrií u oftalmologa nebo optometristy probíhá za denního světla. Díky inovované wavefront technologii přístroje ZEISS iProfiler® můžeme vylepšit vidění a zhotovit tak individuální brýle s technologií iScription® přímo pro Vás. Tento zázrak nám umožňuje zanalyzovat kompletní nedostatky Vašeho zraku ve dne i za šera a napravit i aberace vyšších řádů.

Aberace…cizí ošklivé slovo, že? Představte si aberaci jako nerovnost povrchu. Třeba krásně vyřezávaný skleněný lustr. Když rozsvítíte, světlo se zlomí a můžeme vidět nádherné vzory na stropě. Paprsky se nezobrazují přímo a deformují se. Když máme takovou nerovnost na rohovce, což je povrch, kudy nám do oka vstupuje světlo, nezobrazí se nám optimálně, ale jeho kontury mohou být nejasné a někdy i zdeformované. V případě změny světelných podmínek se povrch stále mění. Za tmy díky rozšířené zornici má světlo větší prostor pro deformování, naopak je tomu při slunečných dnech.

larooptik-alex-hory-blogy
larooptik-alex-hory-blogy-2
Stále nepřestanu tvrdit, že nejkrásnější pohled na svět je z vrcholku skály! Jsem ráda, že díky optimálně vyrobeným brýlím jsem si ten horský pohled mohla užít o nemalou kapku víc! A co vy? Vždyť i vy si zasloužíte kvalitnější vidění. Přijďte se s námi poradit… a nebo… Objednejte se hned :-). Stačí kliknout na „OBJEDNAT SCHŮZKU“, vybrat jednu z našich provozoven, zvolit „kompletní analýzu zraku“ a my už si poradíme. Chtějte od svého vidění více! Užívejte si tak každý den díky pohodovějšímu kontrastu a jasu.

Alex Petrlíková

alex
Cestou důvěry…
…uvidíme se


Více o individuálních brýlích a technologii iScription® ZDE