U zrodu společnosti LARO stáli dva lidé, kteří se ocitli na životní křižovatce. Při jednom společném setkání i s jejich dětmi zjistili, že našli jeden v druhém výjimečného člověka plného porozumění a chtějí dál jít společně.

On: Miloslav Lazar
Ona: Eva Roučková

On: obyčejný muž z jihu Čech.
Ona: optometristka z Prahy s velkým životním snem o vlastní oční optice.

Pochopili, že vlastní oční optika je jediný způsob jak být spolu. Vytvořili základní vizi a pustili se vlastníma rukama do výroby nábytku a budování společnosti. Jako první se zrodila oční optika na Andělu v Lidické ulici a necelý rok po té byla vybudována druhá optika na Starostrašnické ulici v Praze. V současné době pracuje ve společnosti LARO OPTIK 8 spolupracovníků včetně obou zakladatelů. Všichni přijali za svou cestu DŮVĚRY, kterou se společnost rozhodla ubírat s vírou, že DŮVĚRA je jediná věc, která dokáže změnit vše. Mantrou kolektivu LARO je: důvěra, čest, odvaha, empatie a loajalita. Těmito vlastnostmi a svou stále se rozvíjející odborností chce LARO přispívat k lepšímu místnímu společenství.

Společnost LARO bude vždy tak poctivá a opravdová, jako city z kterých se zrodila. Láska, touha, obdiv, poctivost a upřímnost stáli u zrodu značky LARO a na jejich základě je vybudována. Snahou našeho kolektivu je precizní a individuální péče o zrak našich klientů. Svěřte se do naší péče a uvidíme se…

Náš tým:

 • Miloslav Lazar
  Jednatel
  Miloslav Lazar
  Jednatel

  Jsem jediný „neoptik“ v této optické společnosti.
  Na prodejně mě uvidíte pouze výjimečně. Většinu času se „schovávám“ za kolegyně a kolegy. V ústraní vymýšlím plány a postupy, aby Vaše návštěva u nás byla co nejpříjemnější.

  Budu rád za každou zpětnou vazbu z Vaší strany, ať už pozitivní či nikoliv. Vlastně pozitivní zpětná vazba a pochvala patří těm, kteří stojí v první řadě. Kolegyním a kolegům, kteří s Vámi denně řeší Vaše potřeby. K mojí osobě prosím směřujte vše, s čím jste u nás nebyli spokojeni. Pouze tak se můžeme poučit a posunout naše služby blíž k Vaší spokojenosti.

  Kontaktovat mě můžete na mailové adrese: lazar.miloslav@seznam.cz

  Více o mé osobě se dočtete v příběhu Proč LARO
  Pokud jste dočetli až sem, máte můj obdiv. Děkuji.

  S úctou

  Lazar Miloslav

 • Bc. Eva Roučková
  jednatelka
  Bc. Eva Roučková
  jednatelka

  Na začátku vzniku LARO OPTIK bylo mým prvořadým úkolem postavit společnost na nohy a naučit ji chodit. Z počátku jsme péči o naše klienty zvládali společně s partnerem sami, avšak postupem času jsme byli rádi za možnost přijmout mezi sebe kvalifikované oční optiky a optometristy.

  I nadále se s Vámi, našimi zákazníky, setkávám v prostorách našich optik. Díky kolegům, kteří mne v mnohém zastanou, se Vám mohu věnovat plně individuálně, což mě naplňuje ještě více. Ráda si s Vámi povídám a poslouchám Vaše potřeby a životní příběhy. Často si s Vámi povídám tak dlouho až úplně zapomenu na to, že jsem v práci.

  Proč tuto práci dělám? Baví mě to. Je to nádherný pocit, když mi lidé řeknou: takto jsem nikdy neviděl. Už mě nebolí hlava. Už si můžu dlouho číst a nejsem unavená. To je to co mě nabíjí a motivuje k lepším výkonům. To je ten důvod, proč tuto profesi dělám. Jste to Vy, lidé.

  S čím Vám pomohu? S vyměřením správných dioptrií, s výběrem obrub a vhodných brýlových čoček, s úpravou brýlí. Poradím Vám i s kontaktními čočkami.
  Ráda Vám budu individuálně nápomocna v péči o Vaše vidění. Zavolejte mi a popovídáme si.

  Nemějte obavy mne kontaktovat, jsem člověk jako Vy.

  Mobil: 603 310 319
  Mail: lidicka@larooptik.cz

  Děkuji za přečtení mnou napsaného textu a těším se na osobní setkání s Vámi, stálými i novými zákazníky.

  Eva Roučková

 • Václav Bauer
  poradce, oční technik
  Václav Bauer
  poradce, oční technik

  Jsem člověk, který nezná slovo nelze! Poradenství se věnuji téměř 20 let, z toho 13 let jako oční optik a technik. Načerpané zkušenosti a neustálé rozšiřování vlastních obzorů v těchto oborech mi dává prostor pomáhat a řešit problémy mých zákazníků. Jejich spokojenost a radost mě vnitřně naplňuje a dodá mi energii. Těším se tedy na Vaše další výzvy!

  Mobil: 721 994 485

 • Mgr. Gabriela Spurná
  optometrista a ortoptista
  Mgr. Gabriela Spurná
  optometrista a ortoptista

  Vystudovala jsem optometrii a ortoptiku, v současné době se podílím na výuce budoucích generací odborníků v oblasti optometrie a ortoptiky na Masarykově univerzitě a aktivně se účastním odborných vzdělávacích akcí v tuzemsku i v zahraničí. Zabývám se především nápravou a prevencí vzniku zrakových potíží způsobených mimo jiné dlouhodobou prací na počítači. Má práce je mým velkým koníčkem, zbývající čas věnuji své další vášni - horám. Propadla jsem ferratám a neskutečnému pocitu svobody, který ve mně pohled z vrcholku skal vyvolává. Ráda pracuji s lidmi, neboť každý jsme originál a to vyžaduje i jedinečný přístup k řešení našich potíží. Proto přijďte, postarám se i o Vaše komfortní vidění.

  Mobil: 732 423 677

 • Bc. Markéta Dubcová
  optometrista
  Bc. Markéta Dubcová
  optometrista

  Optometrie mě zaujala již v předškolním věku, kdy jsem začala chodit k paní ortoptistce na oční cvičení. Díky tomu mě minulo období dětských snů o povolání v podobě kosmonautek a učitelek 😊.  Kam tedy povedou mé studijní kroky mi bylo známo již dlouho. Vystudovala jsem střední školu očního technika v Brně a následně optometrii na fakultě Biomedicínského inženýrství v Kladně.  Během studia i nyní stále zjišťuji, jak je optometrie rozmanitý, prospěšný obor a hlavně je velice zajímavé, kam až je možné posouvat jeho hranice.

  Od raného dětství nosím brýle a postupně jsem se stala i nositelem kontaktních čoček, proto si myslím, že se dokážu dobře vcítit do Vás – zákazníků.

  Budu se těšit na shledání s Vámi.

  Mobil: 736 691 167

 • Mgr. Vít Malý
  optometrista
  Mgr. Vít Malý
  optometrista

  Když jsem se v 19 rozhodoval, co dál, optometrie pro mě nebyla jasná volba. Mým snem byla záchrana lidských životů. I když to zní dost nadneseně, moje práce tomu není tak vzdálená. Dnes bych neměnil a jsem rád, že mě okolnosti dovedly až sem a já mužů podat pomocnou brýli a udělat pro někoho svět ostřejší. S larozofií v hlavě a důvěrou v srdci. Uvidíme se...váš Vítek Optik

  Mobil: 731 942 035

 • Bc. Jiří Fogl
  optometrista
  Bc. Jiří Fogl
  optometrista

  Od roku 2013 pracuji v optice,
  za tuhle volbu vděčím své babičce.
  Jak červený diplom praví,
  s vyznamenáním jsem promoval,
  protože mě obor baví,
  ne že bych tak školu miloval.


  Být součástí LARO OPTIK,
  je mi závazkem i ctí,
  co kolega, to skvělý optik
  a člověk s dobrou pověstí.


  V profesi své, nadšeně však s klidem,
  nejradši mám pomoc lidem,
  zkrátka jsem rád, když jste rádi,
  žádné vrásky na čele,
  s korekcí svou přátelé.

   

  Rád Vám pomohu vyřešit vše, s čím se na mne obrátíte.

  Mobil: 737 052 862

 • Adéla Vávrová
  oční optik, oční technik
  Adéla Vávrová
  oční optik, oční technik

  

Když jsem se na základní škole rozhodovala co dál, měla jsem v jednom jasno. Chci pomáhat lidem. Vystudovala jsem tedy střední školu očního optika v Praze. Nástupem do zaměstnání začala moje životní etapa v pomoci lidem.

  
V naší optice Vám mile ráda poradím s výběrem obrouček podle Vašich představ. Dále Vám pomohu se správnou volbou brýlových čoček tak, aby co nejvíce splňovaly Vaše potřeby a požadavky. 


  Dělá mi neskutečnou radost vidět spokojeného zákazníka s úsměvem na tváři. Udělám maximum, abych takových úsměvů viděla co nejvíce.   Budu se na Vás těšit.

 • Mgr. Barbora Plačková
  optometrista
  Mgr. Barbora Plačková
  optometrista

  Mým cílem je poskytovat odbornou péči, která je smysluplná a pomůže. Sama v pozici klienta oceňuji individuální a lidský přístup a pocit, že jsem vítána. Naplňuje mě, když odcházíte spokojeni a s úsměvem - a s důvěrou se zase vracíte.

  Ráda se směju a ještě raději si povídám, zároveň mě těší, když mohu někomu pomoci.

  Můžeme se spolu potkat při vyšetření zraku, aplikaci kontaktních čoček a ráda Vám také poradím s výběrem Vaší nové brýle.

  Uvidíme se - těším se!

  Mobil: 736 114 519

 • Lucie Skřivanová
  optometrista
  Lucie Skřivanová
  optometrista

  Mojí prací je zhotovování brýlí dle předpisu, vyměňuji skla brýlí za silnější nebo slabší. Snažím se být velmi soustředivá, spolehlivá a přesná. Už od malička mě rodiče a moji blízcí vedli k tomu, abych byla co nejvíce manuálně zručná. 

  Být oční techničkou je velice čistá a krásná práce, která mě moc baví. Chci se v ní zdokonalovat a učit se novým věcem každým dalším dnem. 

  Věci, které mám ráda, existuje spousta. Ale v mém srdci rozhodně navždy zůstane házená, které se od malička několik let věnuji. 

  Mám-li sebe samotnou zhodnotit nejsem sice  ideální člověk, ale nikdo není dokonalý a jsem ráda taková, jaká jsem. Dělá mě šťastnou, když rozveselím lidi kolem sebe a hlavně, když od nás odcházíte s krásným pocitem, že konečně vidíte a jste nadmíru spokojeni. To je to co mě baví a motivuje k tomu, abych byla lepší a lepší. 

 • Barbora Langová
  optometrista
  Barbora Langová
  optometrista

  Říká se, že zelenookých lidí je pouze 2 % z celé populace… Já se snažím kromě své barvy očí odlišit i svým přístupem k Vám, zákazníkům. 😊 V dnešním uspěchaném světě si každý zaslouží laskavý a milý přístup s vyslechnutím všech Vašich potřeb, který je zároveň mým mottem. Můj život se zásadně změnil, v době, kdy jsem se z úplného severu Čech (Liberce) přesunula na jih (Brna) studovat optometrii na Masarykově Univerzitě. Kromě moravského vína jsem se zde zamilovala i do světa očí a optických pomůcek. V životě dělám vše naplno, a to bych také ráda využila pro odbornou pomoc Vám.

  Budu se těšit na brzkou shledanou!

  Mobil: 721 994 481

 
Souhlas se zpracováním osobních údajů