U zrodu společnosti LARO stáli dva lidé, kteří se ocitli na životní křižovatce. Při jednom společném setkání i s jejich dětmi zjistili, že našli jeden v druhém výjimečného člověka plného porozumění a chtějí dál jít společně.

On: Miloslav Lazar
Ona: Eva Roučková

On: obyčejný muž z jihu Čech.
Ona: optometristka z Prahy s velkým životním snem o vlastní oční optice.

Pochopili, že vlastní oční optika je jediný způsob jak být spolu. Vytvořili základní vizi a pustili se vlastníma rukama do výroby nábytku a budování společnosti. Jako první se zrodila oční optika na Andělu v Lidické ulici a necelý rok po té byla vybudována druhá optika na Starostrašnické ulici v Praze. V současné době pracuje ve společnosti LARO OPTIK 8 spolupracovníků včetně obou zakladatelů. Všichni přijali za svou cestu DŮVĚRY, kterou se společnost rozhodla ubírat s vírou, že DŮVĚRA je jediná věc, která dokáže změnit vše. Mantrou kolektivu LARO je: důvěra, čest, odvaha, empatie a loajalita. Těmito vlastnostmi a svou stále se rozvíjející odborností chce LARO přispívat k lepšímu místnímu společenství.

Společnost LARO bude vždy tak poctivá a opravdová, jako city z kterých se zrodila. Láska, touha, obdiv, poctivost a upřímnost stáli u zrodu značky LARO a na jejich základě je vybudována. Snahou našeho kolektivu je precizní a individuální péče o zrak našich klientů. Svěřte se do naší péče a uvidíme se…

Náš tým:

 • Miloslav Lazar
  Jednatel
  Miloslav Lazar
  Jednatel

  Jsem jediný „neoptik“ v této optické společnosti.
  Na prodejně mě uvidíte pouze výjimečně. Většinu času se „schovávám“ za kolegyně a kolegy. V ústraní vymýšlím plány a postupy, aby Vaše návštěva u nás byla co nejpříjemnější.

  Budu rád za každou zpětnou vazbu z Vaší strany, ať už pozitivní či nikoliv. Vlastně pozitivní zpětná vazba a pochvala patří těm, kteří stojí v první řadě. Kolegyním a kolegům, kteří s Vámi denně řeší Vaše potřeby. K mojí osobě prosím směřujte vše, s čím jste u nás nebyli spokojeni. Pouze tak se můžeme poučit a posunout naše služby blíž k Vaší spokojenosti.

  Kontaktovat mě můžete na mailové adrese: lazar.miloslav@seznam.cz

  Více o mé osobě se dočtete v příběhu Proč LARO
  Pokud jste dočetli až sem, máte můj obdiv. Děkuji.

  S úctou

  Lazar Miloslav

 • Bc. Eva Roučková
  jednatelka
  Bc. Eva Roučková
  jednatelka

  Na začátku vzniku LARO OPTIK bylo mým prvořadým úkolem postavit společnost na nohy a naučit ji chodit. Z počátku jsme péči o naše klienty zvládali společně s partnerem sami, avšak postupem času jsme byli rádi za možnost přijmout mezi sebe kvalifikované oční optiky a optometristy.

  I nadále se s Vámi, našimi zákazníky, setkávám v prostorách našich optik. Díky kolegům, kteří mne v mnohém zastanou, se Vám mohu věnovat plně individuálně, což mě naplňuje ještě více. Ráda si s Vámi povídám a poslouchám Vaše potřeby a životní příběhy. Často si s Vámi povídám tak dlouho až úplně zapomenu na to, že jsem v práci.

  Proč tuto práci dělám? Baví mě to. Je to nádherný pocit, když mi lidé řeknou: takto jsem nikdy neviděl. Už mě nebolí hlava. Už si můžu dlouho číst a nejsem unavená. To je to co mě nabíjí a motivuje k lepším výkonům. To je ten důvod, proč tuto profesi dělám. Jste to Vy, lidé.

  S čím Vám pomohu? S vyměřením správných dioptrií, s výběrem obrub a vhodných brýlových čoček, s úpravou brýlí. Poradím Vám i s kontaktními čočkami.
  Ráda Vám budu individuálně nápomocna v péči o Vaše vidění. Zavolejte mi a popovídáme si.

  Nemějte obavy mne kontaktovat, jsem člověk jako Vy.

  Mobil: 603 310 319
  Mail: lidicka@larooptik.cz

  Děkuji za přečtení mnou napsaného textu a těším se na osobní setkání s Vámi, stálými i novými zákazníky.

  Eva Roučková

 • Václav Bauer
  poradce, oční technik
  Václav Bauer
  poradce, oční technik

  Jsem člověk, který nezná slovo nelze! Poradenství se věnuji téměř 20 let, z toho 13 let jako oční optik a technik. Načerpané zkušenosti a neustálé rozšiřování vlastních obzorů v těchto oborech mi dává prostor pomáhat a řešit problémy mých zákazníků. Jejich spokojenost a radost mě vnitřně naplňuje a dodá mi energii. Těším se tedy na Vaše další výzvy!

  Mobil: 721 994 485

 • Mgr. Gabriela Spurná
  optometrista a ortoptista
  Mgr. Gabriela Spurná
  optometrista a ortoptista

  Vystudovala jsem optometrii a ortoptiku, v současné době se podílím na výuce budoucích generací odborníků v oblasti optometrie a ortoptiky na Masarykově univerzitě a aktivně se účastním odborných vzdělávacích akcí v tuzemsku i v zahraničí. Zabývám se především nápravou a prevencí vzniku zrakových potíží způsobených mimo jiné dlouhodobou prací na počítači. Má práce je mým velkým koníčkem, zbývající čas věnuji své další vášni - horám. Propadla jsem ferratám a neskutečnému pocitu svobody, který ve mně pohled z vrcholku skal vyvolává. Ráda pracuji s lidmi, neboť každý jsme originál a to vyžaduje i jedinečný přístup k řešení našich potíží. Proto přijďte, postarám se i o Vaše komfortní vidění.

  Mobil: 732 423 677

 • Mgr. Vít Malý
  optometrista
  Mgr. Vít Malý
  optometrista

  Když jsem se v 19 rozhodoval, co dál, optometrie pro mě nebyla jasná volba. Mým snem byla záchrana lidských životů. I když to zní dost nadneseně, moje práce tomu není tak vzdálená. Dnes bych neměnil a jsem rád, že mě okolnosti dovedly až sem a já mužů podat pomocnou brýli a udělat pro někoho svět ostřejší. S larozofií v hlavě a důvěrou v srdci. Uvidíme se...váš Vítek Optik

  Mobil: 731 942 035

 • Bc. Jiří Fogl
  optometrista
  Bc. Jiří Fogl
  optometrista

  Od roku 2013 pracuji v optice,
  za tuhle volbu vděčím své babičce.
  Jak červený diplom praví,
  s vyznamenáním jsem promoval,
  protože mě obor baví,
  ne že bych tak školu miloval.


  Být součástí LARO OPTIK,
  je mi závazkem i ctí,
  co kolega, to skvělý optik
  a člověk s dobrou pověstí.


  V profesi své, nadšeně však s klidem,
  nejradši mám pomoc lidem,
  zkrátka jsem rád, když jste rádi,
  žádné vrásky na čele,
  s korekcí svou přátelé.

   

  Rád Vám pomohu vyřešit vše, s čím se na mne obrátíte.

  Mobil: 737 052 862

 • Bc. Aneta Taichmanová
  oční optik, optometrista
  Bc. Aneta Taichmanová
  oční optik, optometrista

  Mou profesí je provést Vás světem optických obrouček a skel tak, aby Vaše oči vynikly a Vy jste se v nich cítili skvěle.

  Ze zkušenosti vím, že výběr brýlí a měření zraku může být pro mnohé náročný úkol. Největší radost mi proto udělá, když moji klienti hodnotí celý tento proces jako bezstarostný a velmi příjemný zážitek. Líbí se mi práce se zaměřením na detail, a proto jsem nadšená, když společně vybereme brýle, které odpovídají Vašemu životnímu stylu a všem Vašim potřebám.

  Díky mnoha spokojeným zákazníkům si troufám říct, že se to mně i mým kolegům velmi dobře daří.

  Mohu dát Vašemu vidění nový rozměr a vy se můžete soustředit v životě na to, co je pro Vás opravdu důležité.

  Těším se na viděnou!

  Tel: 704 926 230

 • Martina Gulišová
  oční optik
  Martina Gulišová
  oční optik

  m cílem je pomoct vám najít ty správné obruby a vybrat vhodná skla, která dokonale ladí s vaším stylem a potřebami.

  Vaše spokojenost a dobré vidění jsou pro mě vždy na prvním místě.

  Připraveni na cestu k lepšímu vidění a stylovějšímu vzhledu? Jsem tu pro vás!

  Marťa ví

  Tel.: 732 614 327

 • Sabina Tesaříková
  optometrista
  Sabina Tesaříková
  optometrista

  Můj příběh, který mě přivedl do světa optiky, začal už v době, kdy mi bylo 14. Špatně jsem totiž viděla na čtení knížek, a tak mě rodiče vzali k očnímu lékaři. Dostala jsem předepsané své první brýle a moje další cesta vedla do optiky, kde se mě ujala velice milá paní, která mi se vším poradila. Pak se mě zeptala, co budu studovat, a já vůbec nevěděla. Věděla jsem, že se nehodím na gymnázium, ani na obchodní akademii, kam se chystala velká část mých spolužáků. A paní v  optice se mě zeptala na osudovou otázku: „A nechtěla bys dělat optičku?“ Vůbec jsem netušila, co je to za práci, a tak jsem se jí zeptala. Provedla mě optikou a ukázala mi, kde brousí, a také jak celý proces vypadá.

  A já se v ten okamžik zamilovala.

  Když pak rodičům volali, že si nemam podávat přihlášky na stejný obor, že si zbytečně snižuji šance na přijetí, odpověděla jsem, že i když mě nevezmou, přijdu tam s židličkou a budu se učit.

  Naštěstí to vyšlo a já se na svou vysněnou školu dostala. Dávalo mi pak smysl pokračovat ve studiu na ČVUT FBMI, konkrétně na oboru optiky a optometrie.

  A bylo to nejlepší rozhodnutí v životě.

  Dnes jsem maminka tříletého chlapečka, a ten mě každý den učí tomu, jak být klidnější a trpělivější. To pak přináší své ovoce i v  práci, když provádím zákazníky celým procesem.

  Když  mi náš skvělý šéf řekl, že si mám vymyslet, co si napíši na vizitku, byla jsem ztracená. Tyhle záležitosti mi zrovna moc nejdou, a tak mě napadlo, že se zeptám jedné naší zákaznice, co by mi poradila. Řekla mi, co vystihuje moji práci. Pohodové měření zraku.

  Budu ráda, když to přijdete vyzkoušet.

  Těším se na viděnou!

  Tel.: 732 609 480

 
Souhlas se zpracováním osobních údajů